راهنماي عروسي راهنماي عروسي .

راهنماي عروسي

انتخاب باغ تالار عروسي شخصي براي مراسم عروسي

انتخاب باغ تالار عروسي شخصي براي مراسم عروسي

انتخاب باغ تالار عروسي شخصي براي مراسم عروسي , ۶ نكته براي برگزاري مراسم عروسي در باغ تالار شخصي :  همانطور كه مي دانيم همه ما در هر مسئله اي به اطلاعات و تجربه ي بالايي نياز است جشن عروسي ، جز مراسم هايي هست كه تقريبا همه مردم براي يكبار هم كه شده، آن را در زندگي خود، تجربه مي كنند. با اين تجربه، هر وقت اسم عروسي و جشن مي آيد نسبت به تجربياتي كه به دست آورديم با خودمان مي گوييم كه انجام مراسم عروسي كار بسيار ساده اي است.

انتخاب باغ تالار شخصي

انجام مراسم عروسي براي همه زوج هاي جوان از اهميت زيادي برخوردار است، به نحوي كه استرس برگزاري اين مراسم، خانواده ها را فرا مي گيرد؛ و سعي مي كنند در برگزاري مراسم عروسي سنگ تمام بگذارند. با تمام اين شناخت ها و تجربياتي كه به دست آورده باشيم هم يك مراسم خوب نياز به برنامه ريزي دقيق و وزمان بندي خاص است تا يك مراسم آبرومند و در شأن هر دو خانواده باشد…

بهترينباغ تالارهاي عروسي تهران : باغ عروسي

در گذشته، هنگامي كه خانواده اي در آستانه ي برگزاري مراسم عروسي قرار مي گرفت، آنقدر افراد با تجربه در كنار زوج جوان حضور داشتند كه استرس كمتري براي آنها به وجود مي آمد؛ اما امروز بعضي مسائل وجود دارد كه بعضي خانواده ها بخاطر چشم در چشمي كه اين روزها در بين خانواده ها خيلي زياد شده است و رواج پيدا كرده است مراسم هاي عروسي پر از استرس و فشار روحي براي هر خانواده است چنين خانواده هايي فكر مي كنند كه هر چه مراسمشان بريز و بپاش زياد داشته باشد خوشبختي اشان تامين مي شود ولي اين ها براي خوشبختي كافي نيس.

برگزاري جشن در باغ تالار هاي شخصي كمي متفاوت مي شود و نياز به هزينه براي ديزاين باغ و چيدمان داخلي باغ و …

اما ممكن است گاهي در حين اجراي مراسم اتفاقات غيرمنتظره رخ ‌دهد كه در حالت عادي شايد براي آن آماده نباشيم و آن اتفاق جشن را خراب نكند و باعث استرس بين ميهمانان و ميزبان نشود. براي مثال مي‌توان تهويه نامطبوع، از كار افتادن سيستم‌هاي صوتي يا روشنايي و … را نام برد.

اجاره باغ شخصي با تجهيزات

همانطور كه مي دانيد اولين و مهمترين موضوعي كه در تايين مكان عروسي حتما بايد مورد توجه قرار دهيد، اين موضوع است كه چقدر پول داريد و چه تالاري با چه هزينه اي مي خواهيد كه مراسمتان را برگزار كنيد. اگر شما به فكر اين هستيد كه مراسمتان را در يك باغ برگزار كنيد بايد تمام امكانات و شرايط باغي كه مراسم انجام خواهد شد را در نظر بگيريد و درباره تجهيزات آنجا تحقيق و بررسي كنيد.

خب اين كاملا مشخص است كه باغ هاي شخصي كه مراسم در آن انجام ميشود نسبت به باغ تالار هاي كه در مراكز شهر وجود دارد از امكانات و تجهيزات كمتري برخوردار است بايد راجب تمام تجهيزات و امكانات باغ تالار مورد نظر با دقت و اطمينان تمام مسائل را بررسي كرد باغي كه ميخواهيم مراسممان را انجا برگزار كنيم بايد داراي فضا و سالن مناسب براي مراسم شما باشد.

انتخاب باغ تالار عروسي شخصي

نكته اصلي در انتخاب تالار اينجاست كه اگر مهمانان شما زياد باشند، شما حتما بايد تالار بزرگي را انتخاب كنيد و اگر تعداد مهمانان شما كم هستند، بهتر است كه تالار كوچكتر را انتخاب كنيد. چون كه اگر تعداد مهمانان شما زياد باشد و تالار كوچك باشد مشخص است كه در اين صورت همگي مهمان ها در فضاي تنگ در كنار يكديگر، اذيت مي شوند؛ و اگر برعكس تعداد افراد كم باشد و تالار بزرگ باشد، در اين صورت همه فضاي تالار پر نمي شود و جلوه ي زشتي به مجلس شما مي دهد.

انجام مراسم در باغ شخصي مسئوليت بيشتري را براي برگزار كننده به همراه دارد چون كليه تجهيزات عروسي مثل ميز و صندلي و ديگر ملزومات عروسي را بايد خود ميزبان تهيه كند و نياز به فعاليت بيشتر و صرف وقت و هزينه است.

بايد توجه كنيد كه اگر باغ تالار شما در مركز شهر قرار دارد، براي اينكه سر وقت و بدون معطلي در تالار حاضر شويد شما بايد تمامي نيازهاي خود را در يك محدوده در نظر بگيريد. مثل آرايشگاه يا آتليه يا … را نيز نزديك آن بگيريد. همان گونه كه مي بينيم باغ‌هاي عروسي معمولاً در خارج شهر هستند و سالن‌ها در داخل شهر هستند گاهي وقت ها طي كردن مسافت طولاني براي رسيدن به محل عروسي براي مهمانان دشوار و پيچيده است.

باغ هاي خارج شهر از حيث اينكه ترافيك ندارند بهتر هستند ولي بعضي وقت ها پيدا كردن مكان براي مهمانان گاهي با سردرگمي همراه است كه با دادن آدرس دقيق همراه با كروكي به آنها اين مشكل رفع مي‌شود. عمده مشكل تالارهاي داخل شهر نيز ترافيك خيابان‌ها است كه در انتخاب تالار بايد به اين نكات دقت كرد. در صورت امكان رعايت و توجه به اين نكته هم خوب است كه بدانيد هميشه انتخاب باغ عروسي براي فصل‌هاي بهار و تابستان لذت بخش‌تر خواهد بود فضاي سر سبز و پوشيده از گل در اين فصول زيبايي دو چنداني به مراسم مي بخشد. نبايد نگران گرم بودن هوا در اين فصل ها هم باشيد چون همانطور كه مي دانيد امروزه، تمامي تالارها با داشتن سيستم گرمايش و سرمايش مناسب شرايط ميزباني در هر چهار فصل را دارند.

سرويس بهداشتي باغ تالار عروسي

در انتخاب باغ تالار، چك كردن سرويس هاي بهداشتي را فراموش نكنيد.

مي دانيد كه استفاده مهمانان از سرويس بهداشتي در صورت لزوم ضروري است؛ اما در صورتي كه سرويس بهداشتي هاي تالار تميز نباشد، نمي توان ديگر اين سالن عروسي را در رديف بهترين ها سالن ها قرار داد. توجه به اين نكته كه اگر عروسي شما در فصل هاي سرد برگزار مي شود حتما بايد برخي مسئله ها را بررسي كنيد بايد ببينيد كه تمامي سرويس هاي بهداشتي خيلي مناسب باشند و به اندازه كافي سرويس بهداشتي وجود داشته باشد. علاوه بر اين كه محل قرار داشتن سرويس هاي بهداشتي و مسافت آنها تا محل جشن هم خيلي مهم است. امكانات ديگري مثل اتاق بازي براي بچه ها، رختكن هاي زنانه و … نيز از نكاتي هستند كه حتما بايد در انتخاب مكان براي برگزاري جشن عروسي به آنها توجه كنيد.

اصلا فكر نكنيد كه پيگيري سرويس بهداشتي و بازديد آن هنگام رزرو باغ تالار يك قضيه پيش پا افتاده مي باشد و حتما از مسئول تالار بخواهيد كه سرويس هاي بهداشتي را به شما نشان دهند و شما هم ببينيد. حتما مطمئن شويد كه تمامي سرويس هاي بهداشتي تهويه مناسب داشته باشد. اگر مراسم شما در فصل سرد است و براي زمستان رزرو مي كنيد، مطمئن شويد كه سرويس ها همگي آب گرم داشته باشند؛ و در تمامي سرويس ها مايع دستشويي و دستمال هاي خشك كن هم وجود داشته باشد.

روشنايي و برق اضطراري در باغ تالار عروسي

يك تالار خوب بايد هميشه براي هر شرايط پيش بيني نشده اي آمادگي لازم را داشته باشد. احيانا اگر در حين مراسم برق منطقه قطع شود تالار سيستم روشنايي و برق اضطراري براي تامين نور تالار را دارد؟

در صورتي كه مراسم عروسي در باغ است و با توجه به بزرگ بودن فضا و باز بودن فضاي باغ دارا بودن نور كافي براي روشن كردن كل فضاي باغ خيلي مهم است براي اينكه نور باغ را تست كنيد و از ميزان روشنايي باغ مطمئن شويد شما بايد حتماً هنگام شب از باغ تالاري كه ميخواهيد مراسم را آنجا برگزار كنيد ديدن كنيد و در صورتي كه آن محوطه از نور مناسبي برخوردار نبود تجهيزات لازم را فراهم آوريد.

باغ تالار عروسي تهران

تمام نكات را در نظر داشته باشيد بعضي وقت ها ممكن است به دليل فشار زياد به برق يا دلايل ديگر برق در شب مراسم شما ضعيف يا يك دفعه قطع شود كه در صورت وقوع اين اتفاق ممكن است كه بهترين شب زندگي شما يعني شب ازدواج شما و كل مراسمي كه مدت‌ها براي آن برنامه ريزي كرده ايد و كلي برايش زحمت كشيده‌ايد با مشكل روبرو شود، بهتر است با پيش بيني تمام موارد يك ژنراتور برق اضطراري تهيه كنيد و آماده داشته باشد امروزه ديزل ژنراتور هاي مخصوص روشنايي تالار با ولتاژ قوي وجود دارد و اجاره داده ميشود و شما با خيال راحت با اجاره كردن اين ديزل ژنراتور ها از استرس قطع برق و كمبود روشنايي تالار راحت شويد.

تالار هايي هستند كه از اين سيستم برقي دارند و شما توجه داشته باشيد اين ژنراتور بايد توانايي داشته باشد روشنايي و سيستم‌هاي صوتي و هم چنين بعضي از لوازم آشپزي را روشن نگه دارد تا يك مراسم باشكوه و بدون استرس داشته باشيد.

وضعيت هوا و وجود فضاي سرپوشيده در باغ عروسي

همان طور كه مي بينيم بسياري از افراد هستند كه خيلي دوست دارند تا مراسم شان را در فضاي باز و داخل محيط زيباي باغ برگزار كنند اما شرايطي هست كه اين علاقه را محدود مي كند مثل شرايط آب و هوايي بد كه اجازه اين كار را از ما سلب مي‌كند و ما مجبور مي كند تا سراغ گزينه‌هاي ديگر برويم. هرچند بعضياز مديران باغ ها براي رفع اين مشكل تدارك سالن سرپوشيده را براي برگزاري مراسم در هر چهار فصل را ديده‌اند اما به خاطر داشته باشيد استفاده از اين امكان براي شما هزينه هاي بيشتري را هم موجب مي شود.

بايد به اين نكته توجه كنيد كه اولين و مهمترين نكته اي كه قبل از رزرو باغ شما بايد در نظر داشته باشيد و به آن توجه كنيد، توجه به اين قضيه و آن وضعيت آب و هوايي است. بسياري از باغ هاي كه مراسم در آن اجرا ميشود سرپوشيده نيست، وجود بارش هاي جوي حتما باعث بهم ريختن جشن عروسي شما مي شود و اين امر تمام برنامه ريزي هاي چند وقته ما را كه براي مراسم داشتيم به هم مي زند.

همچنين بايد به درجه حرارت هوا نيز توجه كرد و درجه هوا نبايد آزار دهنده باشد. در صورتي كه در يك منطقه گرم زندگي مي كنيد و مراسم را در باغ شخصي تان برگزار مي كنيد كه فاقد سالن سرپوشيده است براي شما بهتر است كه از چادر استفاده كرده و در زير آن از سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي استفاده كنيد. چون در واقع با وجود اين شرايط هم مي توانيد حتي با وجود بارش، هواي سرد يا گرم، مراسم عروسي خود را به بهترين شكل ممكن در محوطه باغي كه دوست داريد برگزار كنيد.

خطرات پنهان

در مجهز كردن باغ براي برگزاري مراسم عروسي بايد مكاني كه آماده سازي مي كنيد از هر گونه خطر احتمالي امن باشد بايد جاهايي كه نيازمند تعمير است را حتما تعمير كنيد كه دچار سانحه يا حادثه احتمالي نشود هم چنين از بيمه‌هاي آتش سوزي و حوادث غير مترقبه سؤال كنيد و اگر لازم بود، خودتان اقدام لازم را انجام دهيد

موقعيت مكاني باغ تالار عروسي

حتما بايد محلي كه مراسم در آن برگزار شود سر راست باشد طوري كه مهمان ها به راحتي تالار را پيدا كنند. مطمئن باشيد كه با انتخاب مكان هاي پرت و دور افتاده، پرترافيك و شلوغ، با دسترسي هاي سخت و صعب العبور باعث ايجاد استرس و سردرگمي براي مهمان ها خواهد شد؛ مخصوصا خانواده هايي كه بچه ي خردسال و يا افراد سالمند دارند بيشتر در اين موارد اذيت ميشوند.

باغ تالار

مطمئن شويد مهمانان براي پيدا كردن آدرس دچار مشكل نمي‌شوند و از محل پاركينگ ماشين‌ها تا مكان مراسم نياز به پياده روي بيش از حد نخواهند داشت. حتما به اين مورد هم توجه كنيد كه اگر زمين گلي يا غير مسطح ورودي باغ باشد، شما با استفاده از پوشش‌هاي مناسب و ايده هاي خاص آنجا را آماده عبور كنيد. تا مهمان ها بدون مشكل رفت و آمد كنند. اگر باغ شما در شهري دورتر از محل زندگي خودتان هست و انجا را به عنوان محل برگزاري مراسم انتخاب كرديد توجه داشته باشيد كه مراسم خود را شب تعطيلي بگيريد تا مهمانان شما كه از شهرهاي ديگر ميخواهند در مراسم شركت كنند، براي حضورشان در مراسم مشكلي نداشته باشند. پس روز تعطيل را انتخاب كنيد تا جايي كه امكان دارد، تاريخ مراسم خود را آخر هفته در نظر بگيريد.

پذيرايي و  سرو غذا تالار عروسي

شما با انتخاب يك تالار خوب بنا بر تحقيق و پرسش هايي كه از برنامه غذايي تالار مورد نظر به دست آورده ايد پس نبايد در انتخاب ايده آل ترين و مناسب ترين شام تالار عروسي شك داشته باشيد تنوع غذايي و دسرها، كيفيت و كيميت و نوع سرو غذا و دسر شاخصترين آيتم در بين تمامي موارد و خدمات ارائه شده در برگزاري مراسم عروسي خواهد بود كه شما بنا بر بودجه اي كه براي شام مهمان ها كنار گذاشته ايد از بين اين آيتم ها منوي انتخابي خودتان را انتخاب كنيد و از آنجايي كه اين قسمت از اهميت بيشتري برخوردار است، نخست لازم ميدانم نكاتي را درباره روشهاي سرو غذا و دسر و چگونگي نظارت بر آن را بيان نمايم.

اميدوارم با دقت لازم مطالب زير را مطالعه فرماييد. شما ابتدا بايد تعداد مهمانان‌ هاي آن روز مراسمتان را قبل از سفارش غذا، ميز و صندلي و… تعيين كنيد. فراموش نكنيد، هميشه تعدادي سفارش اضافه هم داشته باشيد. ممكن است تعداد مهمان ها كم يا زياد شود پس هميشه روي تعداد ثابت مهمان ها حساب نكنيد؛ و هميشه اين احتمال را بايد بدهيد كه تعدادي از مهمان هاي دعوت شده به دلايل مختلفي نتوانند در مراسم عروسي شما شركت كنند.

زود و به موقع حاضر بودن غذا براي مهمان ها مهم است و بي كيفيت بودن غذاها و سرد شدن آن خيلي مهم است كه غذا ها تازه باشند شما اول بايد از مديريت باغ سوال كنيد و حتما بررسي كنيد هنگام سرو شام غذاي شما از چه طريق به باغ ارسال مي شود. تا اگر رستوراني كه غذاي خود را به آن سفارش داده ايد تا تالار شما فاصله زيادي دارد در نظر داشته باشيد كه غذاي مهمانان شما تا هنگام آماده شدن و پذيرايي سرد نشود و كيفيت خود را از دست ندهد.

پس دقت در اين مورد هم از موارد ضروري براي انتخاب باغ تالار عروسي است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۳۴:۰۹ توسط:مهدي موضوع:

رعايت برخي نكات در عروسي توسط عروس خانم

رعايت برخي نكات در عروسي توسط عروس خانم

رعايت برخي نكات در عروسي توسط عروس خانم , چه نكاتي را در مراسم عروسي بايد رعايت كنيم؟ : اگر از هر فردي كه ازدواج كرده وبراي خود جشن عروسي گرفته بپرسيد به شما خواهد گفت كه اين روز براي او مانند برق و باد بود و در چشم به هم زدني گذشت.و يك ان سرم را بالا اوردم وديدم كه در حال بريدن كيك عروسي خود هستم و سرم چنان شلوغ بود كه اصلا به زمان توجه نداشتم ومتوجه گذشت زمان نشدم ولي لحظات بسيار شاد ومفرحي داشتم كه تا اخر عمر محال است انها را فراموش كنم. و حس بسيار زيبايي داشتم كه تا به ان لحظه اصلا ان را تجربه نكرده بودم .و ديگر هم شايد نتوانم ان را تجربه كنم.

تشريفات عروسي

معمولا پر استرس ترين بخش از عروسي چند دقيقه قبل از شروع مراسم است :

معمولا عروس ودامادها حدود ده يا پانزده دقيقه قبل از ان كه مراسم عروسي آغاز شود. دچار استرس واضطراب بيشتري مي شوند و اين اضطراب واسترس نيز عادي است.چون شما در ان مراسم ودر مقابل ديدگان همه ي كساني كه به انها اهميت مي دهيد وبه انها عشق مي ورزيد ودوستشان داريد بايد براي زندگي اينده ي خود وبراي هميشه تصميم بگيريد واز ان لحظه به بعد مسئوليت هاي بزرگي مانند همسر ويا شوهر بودن را قبول كنيد وبه ان براي هميشه پايبند باشيد.واز طرف ديگر زوج هاي جوان عزيز نگران چگونگي برگزاري مراسم جشن وزيبا وقشنگ شدن ان هستند.وبيشتر نگران اين مسئله هستند كه ايا همه ي برنامه هاي انها به درستي انجام خواهد شد يا نه؟

همه چيز در رابطه با برگزاري مراسم عروسي : راهنماي كامل عروسي

جذاب ترين بخش از عروسي يعني بله گفتن عروس

بطبع جذابترين وشيرين ترين قسمت از عروسي تان كه هرگز ان را فراموش نخواهيد كرد بله گفتن عروس خانم است چون در اين بخش از عروسي همه ي دوستان وفاميل وخانواده عميقا احساساتي شده وكار هايي را خواهند كرد كه اين لحظات براي شما بسيار شيرين ولذت بخش شود وشما هرگز ان لحظه را فراموش نكنيد.و بهترين خاطره ي زندگيتان را خواهند ساخت كه هميشه از به ياد اوردن ان مسرور شويد.

معمولا در مراسم عروسي برخي از عروس خانم ها وقتي چشم شان به پدر ومادر و خانواده ي خود مي افتد وبه اين مسئله فكر مي كنند كه دارن انها را ترك مي كنند به خصوص اگر قرار است در يك جاي دور از انها ودر شهر ديگري زندگي كنند احساساتي شده ونمي توانند جلوي گريه ي خود را بگيرند وگريه ميكنند. واين كاري اجتناب نا پذير است . شما عروس خانم محترم نيز ممكن است به چنين حالتي در قسمت هاي آخر عروسي دچار شويد و وگريه كنيد.

بنابراين بهتر است با پيش بيني اين مسئله از قبل براي ان اماده شده واز آرايشگر خود بخواهيد براي شما لوازم ارايشي ضد اب استفاده كند وهمين طور خودتان نيز دستمال كاغذي ورز لب وريمل و…به همراه داشته باشيد تا در صورت لزوم بتوانيد به انها دست رسي داشته وارايش خود را باز سازي كنيد وقسمت هاي از بين رفته را دوباره بكشيد ودرست كنيد.

معرفي بهترين آرايشگاه هاي تهران : آرايشگاه عروس تهران

درد گرفتن عضلات صورت در اثر لبخند زدن زياد

عروس خانم خوشگل بايد در روز عروسي ودر تمام طول مراسم سعي كند كه لبخند به لب داشته باشد.چون اين روز بهترين روز زندگي او و نامزداش هست وبايد خوشحالي خود را با لبخندشان ابراز كرده ونشان دهند.وهم در زست عكس هايي كه در اتليه مي گيرند اين نكته را رعايت كنند وهم در جلوي ميهمانان ودوستان وخانواده خوددر مراسم .زيرا اين روز بهترين وشيرين ترين روز زندگي شما عزيزان است وهيچ دليلي براي قيافه گرفتن واخم كردن وجود ندارد.

يك نكته كه عروس خانم بايد در اين جا توجه كند اين است كه در ان قسمت از مراسم كه عوس خانم مي خواهد برقصد حتما از اقا داماد بخواهد كه با لبخند وعشق رقص او را تماشا كند .چون در اين صورت هم عروس وداماد جلوه ي قشنگتري خواهند داشت وهم ميهمانان از عشق و علاقه ي بين انها لذت خواهند برد.چون در برخي از عروسي ها ديده مي شود كه هنگام رقص عروس آقا داماد سر خود را پايين انداخته واصلا به عروس خود نگاه نمي كند واين رقص اصلا به دل ميهمانان وخود عروس نمي نشيند.ولبخند زياد در ان روز احتمالا باعث خواهد شد كه عضلات صورت شما درد بگيرد ولي شما بايد در مقابل اين درد بايستيد وهمچنان به لبخند زدن خود ادامه دهيد.تا مراسم شاد ومفرحي داشته باشيد.

رعايت برخي نكات در عروسي توسط عروس خانم

شگفت زده شدن از محبت و حمايت دوستان , خانواده و فاميل در مراسم

از انجايي كه در مراسم عروسي شما همه ي دوستان وخانواده و آشنايان به خاطر شما در ان مجلس حضور يافته اند پس بطبع توجه همه ي انها به سوي شما است وبه شما وهمسرتان دقت زيادي مي كنند.با اين وجود امكان دارد كه شما به دليل مشغول بودن با ميهمانان وپاسخ گويي به ابراز احساسات انها نتوانيد بيشتر كار هاي خود مانند شام خوردن را انجام بدهيدوحتي بيشتر انها از شما توقع خواهند داشت كه با انها عكس يادگاري بگيريد.واين وتقريبا تمام وقت شما را خواهد گرفت.ولي شما از محبت انها خوشحال شده وشگفت زده خواهيد شد.

مطالعه كنيد : بهترين تشريفات عروسي

در روز عروسي احساس نياز با تنهايي خواهيد داشت.

معمولا در اين روز هيج وقت شما تنها نخواهيد بود ويكي از دوستان ويا فاميل پيش شما خواهد بود وتا به شما محبت كرده وابراز احساسات كند واين اجازه را به شما نخواهد داد تا تنها شويد پس سعي كنيد از قبل اين مسئله را پيش بيني كرده وبا ان كنار بياييد وتمام طول مراسم را با دوستان واقوام وميهمانان بگزرانيد.

مقداري خستگي در مراسم عروسي براي زوج هاي جوان

از انجايي كه اكثر افراد به دليل استرس شب قبل از مراسم نمي توانند خوب بخوابند ودر روز مراسم نيز به دليل فعاليت هاي زياد مانند رفتن با آرايشگاه و مراجعه به اتليه وگرفتن فيگور هاي مختلف وبعد از ان رقص در مراسم انها را مقداري خسته مي كند.در چنين موقعيتي كانسيلر زير چشم ميتواند به اين افراد كمك كند.

برخي از كار ها ممكن است مطابق برنامه ريزي شما پيش نرود.

در بيشتر عروسي ها همه چيز همان طوري كه برنامه ريزي شده پيش نمي رود وممكن است خللي در برخي از قسمت هاي ان پيش ايد وعروسي شما نيز ممكن است از اين قاعده مستثنا نباشد وقسمت هايي از ان با برنامه ي ريخته شده توسط شما پيش نرود ومشكلي در ان پيش ايد. در اين زمان شما بايد سعي كنيد ارام باشيد و خون سردي خود را حفظ كنيدومشكل پيش امده را هر چند ريز يا درشت باشد به اطرافيان وخانواده ي خود بسپاريد تا در صورت امكان به ان مسئله رسيدگي كرده وان را برطرف كنند.ودر صورت برطرف نشدن سعي كنيد كه از ان مسئله بگزريد وبه بقيه ي مراسم برسيد وخون سرد باشيد.چون اين مسئله ممكن است براي هر عروسي به وجود ايد.

اتفاقات لحظات برنامه ريزي نشده بهترين لحظات عروسي شما خواهد بود

ما به شما اطمينان ميدهيم كه بهترين وشيرين ترين قسمت از عروسي شما ان قسمت است كه شما اصلا از قبل براي ان هيچ گونه برنامه اي نريخته ايد ويك دفعه در عروسي اتفاق مي افتد.اين اتفاق مي تواند چند دقيقه تنهايي با همسرتان ويك گفتگوي شيرين با او ويا به آغوش كشيده شدن شما توسط پدر و يا مادرتان ويا ديدن دوستان قديمي كه مدت ها است انها را نديده ايد ويا هر چيز ديگري باشد.كه شما را سورپرايز و شاد كند.

داشتن احساسات متفاوت بعد از عروسي

در صورتي هم كه شما ازمدت ها قبل هم باهمسرتان اشنا ويا دوست بوده باشيد صد در صد مطمئن باشيد وقتي كه همه چيز را رسمي و قانوني خواهيد كرد وبعد از خواندن خطبه ي عقد در بين شما وازدواج شما دو نفر باهم.تغيير زيادي در زندگي واحساس شما روي خواهد داد واحساس شما به هم عميق تر خواهد شد وبسيار حس قشنگي به هم ديگر خواهيد داشت واز گذشته بسيار نزديكتر بهم خواهيد بود ودر مقابل هم احساس مسئوليت خواهيد كرد.

معرفي تالار عروسي در : تالار عروسي تهران

مطالبي كه در بالا ذكر شد احتمالا براي شما و عروس هاي ديگر نيز روي خواهد داد شايد شما متوجه به وجود امدن انها نباشيد ولي اين موارد و اتفاقات پيش مي ايند وموجب مي شوند كه مراسم عروسي شما بسيار جذاب وشيرين شود.شما بايد در اين روز كه بهترين روز زندگي شما است هيج گونه نگراني را به خود راه ندهيد وسعي كنيد كه در تمام طول ان روز شاد باشيد وشادي كنيد و از عروسي خود لذت ببريد وبراي خود و ديگران خاطرات شيرين وبه ياد ماندني بسازيد.
ارزومنديم كه مطالب گفته شده در بالا براي شما عزيزان مفيد واقع شود وشما بتوانيد از انها در عروسي خود استفاده ي مفيد بكنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۰:۰۵ توسط:مهدي موضوع:

به چه روشي هايي مي توان خوش عكس بود؟

به چه روشي هايي مي توان خوش عكس بود؟

روش خوش عكس بودن , به چه روشي هايي مي توان خوش عكس بود؟ : بدون استثنا همه ي انسان ها از كوچك گرفته تا بزرگ دوست دارند در عكس بسيار زيبا و خوب ديده شوند.ولي بيشتر انها بعد از گرفته شدن عكس وتهيه ان متاسفانه زياد از عكس خود راضي نيستند . شما بايد به عنوان يك عكاس گاهي اوقات هم از افرادي عكس بگيريد كه زياد داراي چهره ي خوبي وقشنگي نيستند ولي وقتي عكس انها را تماشا مي كنيم قشنگ به نظر مي آيند.

روش خوش عكس بودن

ما بايد در اين بين دقت كنيم كه چه كلكي در كار است كه بعضي با وجود چهره ي خوب در عكس زيبا ديده نمي شوند و برعكس تعدادي از افراد هم با اينكه چهره ي زياد جالبي ندارند ولي در عكس هاي خود فوق العاده به نظر مي ايند.ما در اين مقاله تلاش خواهيم كرد كه يك سري نكاتي را براي شما باز گو كنيم كه شما عزيزان بتوانيد با استفاده از انها عكس هاي زيبايي را از چهره هاي مختلف وافراد مختلف تهيه كنيد كه بسيار فوق العاده باشند.

بهترين آتليه عكاسي در تهران : آتليه عكاسي عروس

روش خوش عكس بودن :

همان طوري كه قبلا هم اشاره كرديم در بعضي از موارد برخي از افراد كه در حالت عادي داراي چهره ي بسيار زيبايي هستند در عكس خود زياد جالب وزيبا به نظر نمي رسند وبرعكس تعدادي از افراد هم داري عكس هاي بسيار قشنگي هستند با اينكه در حالت عادي چهره انها زياد جالب نيست.معمولا در عكس ها يك سري خدشه هايي را كه ممكن است در صورت يك فرد وجود داشته باشد به طرق مختلف از بين مي برند ولي افرادي كه خوش عكس هستند زياد براي اين كار تلاش از خود نشان نمي دهند وتنها يك سري مسائل را به طور مشترك وجود دارد را رعايت مي كنند.درست است كه ممكن است اين عمل به صورت ناخوداگاه باشد ولي خوش عكس شدن چيزي است كه مي توان با تمرين كردن ان را به خوبي ياد گرفت.واز ان به بعد از ديدن عكس هاي خود لذت برد.

تلاش كنيد راحت وريلكس باشيد

يكي از دلايلي كه ممكن است موجب شود تعدادي از افراد در عكس خيلي خوب به نظر نرسند مي تواند عصباني بودن انها باشد.وبراي حل اين مشكل هم بايد اين افراد به اين مسئله كه عكس انها چگونه از اب در خواهد امد فكر نكنند.و او بايد يك نفس عميق بكشد و سپس ان را بيرون دهد.سعي كنيد هيچ موقع نفس خود را در سينه حبس نكنيد.معمولا عكاسان حرفه اي بذله گو هستند اگر شما هم به يكي از انها دقت كنيد مي توانيد به اين نكته پي ببريدوزيرا انها با اين كار مي خواهند مقداري از فشار روحي كه روي انها است را كاهش دهند.

تمام سعي خود را بكنيد كه ريلكس وراحت باشيد زيرا اين حالت موجب مي شود كه عضلات صورت شما شل شوند وصورت شما در حالت عادي قرار گيرد وشما مي توانيد بدون انكه تلاش زيادي بكنيد يك لبخند زيبا بزنيد واين لبخند نيز يك درخشش وشفافيت خاصي را به صورت شما خواهد بخشيد.

روش خوش عكس بودن

هرگز سعي نكنيد كه خود را مجبور به لبخند زدن بكنيد وبه زور نخنديد در صورتي كه از لبخند زدن احساس خوبي نداريد پس سعي نكنيد كه لب خند بزنيد وتنها تلاش كنيد كه ريلكس وراحت باشيد ودر يك حالت طبيعي قرار بگيريد.چنان چه يك حالت مصنوعي به چهره ي خود بدهيد ان حالت مصنوعي در عكس شما نيز ظاهر خواهد شد.در صورتي كه نمي توانيد يك حالت طبيعي به چهره ي خود بدهيد مي توانيد از يك كلك كوچك براي اين كار استفاده كنيد.

بيشتر بخوانيد : بهترين عكاس , عكاسي , فيلمبرداري

شما مي توانيد در هنگامي كه مشغول عكس انداختن هستيد به فردي بامزه وخوش اخلاق فكر كنيد و يا مي توانيد به يك خاطره ي شيرين كه قبلا در زندگي خود داشتيد واز ياد اوري ان هميشه لذت مي بريد بيانديشيد.به طور ناخوداگاه چهره ي شما از احساسات شما تاثير خواهد پذيرفت. وچنان چه عكسي را كه در اين حالت گرفته ايد تماشا كنيد متوجه خواهيد شد كه يك لبخند بسيار زيبا و مليحي را بدون هيچ گونه تلاشي به خوبي توانسته ايد بزنيد.اگر از همه ي اينها بگزريم بهترين ارايشي كه يك فرد مي تواند در هنگام عكس انداختن انجام دهد لبخند زدن مي باشد.

نكته ي بعدي اين است كه سعي كنيد سر خود را كمي به سمت بالا متمايل كنيد .

شما مي توانيد در اين هنگام سر خود را مقداري به سمت بالا متمايل كنيد .به صورتي كه دوربين مقداري بالاتر ازسطح چشمان شما قرار گيرداين كار داراي دو مزيت براي شما است .مزيت اول اين است كه يك احساس مثبتي از چهره ي شما نمايان مي كند .معمولا نگاه به سمت پايين تصوير خوبي را از ما ارئه نمي دهد.مزيت دوم اينكه موجب خواهد شد كه سايه روي چانه ي شما نيفتد.واگر شما يك فرد لاغري باشيد اين كار براي شما بسيار مفيد خواهد بود.چسباندن زبان به بالاي دهان يك كلك ديگري است كه شما مي توانيد در هنگام گرفتن عكس بزنيد.

عادت كردن به نور :

اگر مي خواهيد يك عكس زيبا و خوبي از چهره ي يك فرد تهيه كنيد در اين صورت بايد نور كافي به چهره ي او بدهيد وبراي اين كار هم بايد از رفلكتورها ويا منعكس كننده هايي كه ايجاد درخشندگي نمي كنند بتوانيد استفاده كنيد.ولي هنگامي كه نور زيادي به صورت فرد مي تابد در اولين مرحله چشم فرد را ازار مي دهد و اولين واكنشي كه هر فردي در مقابل ان انجام مي دهد معمولا ان فرد اخم مي كند.زيرا هنوز چشم هاي اوبه اين نور شديد عادت نكرده است.

ولي در صورتي كه شما مي خواهيد چشمان شما به اين نور زياد عادت كنند بايست مدتي در اين محيط قرار بگيريد وپس از انكه چشمانتان به ان نور عادت كرد شروع به گرفتن عكس بكنيد.يك نكته ي ديگر نيز براي جلوگيري از اخم كردن سوژه بايد عكاس انجام دهد اين است كه عكاس بايد منبع نور هايي را كه از بغل وروبه رو به چهره فرد مي تابند بيش از اندازه به صورت او نزديك نكند تا او معذب شود.

مطالبي را كه در بالا به انها اشاره كرديم هم مي تواند براي شما عكاسان عزيز مفيد وپر فايده باشد تا بتوانيد با استفاده از ان مطالب عكس هاي بسيار زيبا وقشنگي را از سوژه هاي خود تهيه كنيد وهم مي تواند براي عموم مفيد باشد كه بتوانند در هنگام عكس گرفتن خوش عكس ظاهر شوند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۴۵:۴۱ توسط:مهدي موضوع:

عكاسي كودك , آتليه عكاسي كودك

عكاسي كودك , آتليه عكاسي كودك

عكاسي كودك , آتليه عكاسي كودك , گرفتن عكس از كودكان واستفاده از سوژه هاي جالب براي زيباتر شدن عكس انها : اگر يك تحقيق مختصري در مورد سوژه هاي عكاسي انجام بدهيم مشاهده خواهيم كرد كه كودكان محبوبترين سوژه هاي عكاسي در سراسر دنيا مي باشند كودكان يك جذابيت خاصي در خود دارند كه اين امر هم موجب مي شود كه عكاسان هنگام گرفتن عكس از انها احساس خوشايندي داشته باشندواز كار خود دوچندان لذت ببرند.به طور خلاصه مي شود گفت كه كودكان سوژه ي بسيار خوبي براي عكاسي هستند.

عكاسي كودك

ولي يگ نكته اي كه در عكاسي از كودك بايد به ان دقت كرد اين است كه هنگام عكاسي از كودك بايد بسيار صبور وبا حوصله بود وسعي كرد مهارت هاي عكاسي از كودكان را ياد كرفت تا بتوان عكاس هاي قشنگي را از اين نوگل ها تهيه كرد وبراي انها به يادگار گذاشت.

در هنگام عكاسي از كودكان به چه نكاتي بايد توجه كرد؟

از انجايي كه بيشتر كودكان داراي چشم هاي درشتي هستند پس بايد عكاس به اين نكته توجه كند وچشم هاي درشت انها را در عكس سعي كند واضح جلوه دهد.سعي كنيد وقتي از كودكي عكس مي گيريد فلش دوربين را خاموش كنيد تا چشم هاي اودر عكس قرمز ديده نشوند.وهمين طور بايد از نور طبيعي براي عكاسي از كودك استفاده كرد.ولي در صورتي كه نور طبيعي به اندازه كافي نيست مي توان از فلش استفاده كرده وبعدا با استفاده از نرم افزارهاي كامپيوتري مشكل قرمزي چشم انها را برطرف كرد.

چون كودكان غير قابل پيش بيني وداراي جنب وجوش زيادي هستند پس اين امكان وجود دارد كه هنگام گرفتن عكس از انها سوژه يعني كودك در عكس تار بيفتد وواضح ديده نشود شما عكاس عزيز براي پيش گيري از اين امر بايد در اين هنگام از Isoبا سرعت بالا وapertureبالا (حد اكثر گشادي لنز )استفاده كنيدتا عكس را بتوانيد در كمترين زمان ممكن بگيريدوهمچنين بايد تعدادي زيادي عكس از كودك بگيريد تا بتوانيد از بين انها بهترين ها را انتخاب كنيدوامروزه وجود دوربين هاي ديجيتال اين كار را براي عكاسان بسيار اسان كرده است زيرا ديگر مثل قديم براي هر عكسي يك فيلم خراب نمي شود.

سعي كنيد پشت زمينه ي عكس را ساده نگه داريد زيرا كودكان هميشه در محيطي پر از وسايل واسباب بازي هستند واين موجب مي شود كه ان اسباب ووسايل بيشتر از خود كودك در چشم باشند واز زيبايي عكس تا حد زيادي مي كاهند ودر بيشتر موارد در عكاسي از كودك محيط اطراف از اهميت چنداني برخوردار نيست.وبيشتر زيبايي عكس را كاهش مي دهد.

آتليه عكاسي كودك

سعي كنيد تا حد امكان به كودك نزديك شويد ودوربين را زوم كنيد در صورتي كه از لنز وايد استفاده مي كنيد پس بايد فاصله ي خود را با كودك سعي كنيد حفظ كنيد ولي در صورتي كه مي خواهيد يك عكس خنده دار و…تهيه كنيد نيازي به اين كار نيست.به اين نكته توجه داشته باشيد كه چنان چه كودك لباس هاي پر نقش ونگار ورنگي رنگي به تن داشته باشد در ان صورت توجه از صورت كودك به قسمت هاي ديگر عكس جلب خواهد شد.سعي كنيد براي اين كه بهترين عكس را از كودكان تهيه كنيد براي اين كار از نور معمولي استفاده كرده وهمچنين كودك لباس هايي با رنگ هاي محدود به تن داشته باشد تا صورت كودك بهتر ديده شود.

تلاش كنيد طيف رنگ هاي موجود در عكس را محدود كنيد.

معمولا بهترين وقشنگ ترين لحظه براي عكاسي در طول چند ثانيه از دست مي رود بنابراين هميشه تلاش كنيد كه دوربين خود را اماده نگه داريد تا ان لحظات را از دست ندهيد.

اين امكان وجود دارد كه عكس هايي كه شما از يك كود تهيه مي كنيد براي شما جالب و قشنگ باشد در صورتي كه براي ديگران اين گونه نيست.ودر نظر انان چندان جالب نباشند.پس تلاش كنيد كه در يك شرايط غير عادي وغير معمول از اوعكس بگيريد.

بيشتر بخوانيد : آتليه عكاسي

تلاش كنيد با ديگران فرق داشته باشيد:

ما سعي مي كنيم در اينجا موارد و چيزهايي را كه موجب مي شود عكس يك كودك جالب وغير معمول باشد را به طور مختصر براي شما باز گو كنيم.

هنگام گرفتن عكس ( عكاسي كودك ) از كودك تلاش كنيد همه ي هيكل واندام اورا در عكس نشان ندهيد ويك عضورا مانند يك دست ويا يك پا را درخارج از كادر عكس قرار دهيد وبه صورت غايب نمايش دهيد تا وقتي بيننده ان عكس را تماشا مي كند در ناخوداگاه خود به دنبال ان عضو غايب بگررد وعكس جذاب شود.

مي توانيد به جاي خود كودك از اسباب بازي هاي رنگارنگ او عكس تهيه كنيد.

از نگاه يك كودك به