راهنماي عروسي راهنماي عروسي .

راهنماي عروسي

موتور پمپ

موتور پمپ : همانطور كه از نامش پيداست موتور پمپ متشكل از دو دستگاه است كه توسط يك شاسي به هم كوپله شده است . موتور پمپ از يك موتور و يك پمپ تشكليل مي شود. كاربرد اصلي موتور پمپ در پمپاژ آب استفاده مي شود و به راحتي قابل حمل مي باشد. بر اساس سوخت موتور پمپ ها به سه دسته زير تقسيم مي شوند : موتور پمپ بنزيني , موتور پمپ ديزلي يا گازوئيلي , موتور پمپ نفت بنزيني

جهت استفاده از موتور پمپ آن را معمولا در ارتفاع ۶ متري از منبع آب قرار مي دهند و با استفاده از اتصلات مربوطه و روشن كردن موتور شروع به پمپاژ آب مي كند. موتور پمپ ها بر اساس توان موتور و قدرتي كه دارند توانايي پمپاژ آب تا ارتفاع بالا را دارند . از طرف ديگر طول عمر موتور پمپ زياد نيست ؛ لذا در استفاده بهينه از انواع موتور پمپ ها توصيه مي شود كه در هر بار كاركرد موتور پمپ زمان كاري را در بين ۲ الي ۳ ساعت در نظر بگيريد . تا عمر مفيد موتور پمپ افزايش يابد. از نظر قطر و اندازه خروجي آب موتور پمپ ها از ۱ تا ۴ اينچ متغير مي باشند كه اين بستگي به ارتفاع مورد نياز و مقدار آبدهي دارد.

انواع موتور پمپ

موتور پمپها از نظر سوخت به سه دسته تقسيم مي شوند .

  1. موتور پمپ بنزيني
  2. موتور پمپ ديزلي يا گازوئيلي
  3. موتور پمپ نفت بنزيني

از نظر حيطه كاري نيز به چند دسته زير تقسيم مي شوند :

معروفترين نوع موتور پمپ ها موتور پمپ آب مي باشد . كه كاربرد زيادي در كشاورزي و به ويژه روستاهاي كوهستاني شمال و شمال غرب و غرب كشور دارد.

در بين تنوع زياد برند در توليد موتور پمپ ؛ روبين ژاپن در بازار ايران معروفيت خاصي دارد و جز اولين موتور پمپ هايي است كه وارد بازار ايران شده است و تقريبا هيچ كشاورزي با اين موتور بيگانه نيست . كيفيت بالاي محصول , طول عمر زياد , خدمات پس از فروش و قطعات يدكي موجود در بازار از دلايل محكمي است كه در شهرت گرفتن موتور پمپ روبين تاثير داشته است . موتور پمپ روبين از دو نوع كوپله اصلي تشكيل مي شود :

  1. كوپله اصلي اول : موتور و پمپ هر دو از سوبارو – روبين ژاپن مي باشند .
  2. كوپله اصلي دوم : موتور سوبارو – روبين ژاپن است ولي پمپ از كوشين ژاپن

هر دو كوپله ها كارايي خوبي دارند و در انواع توان و ارتفاع توليد و عرضه بازار شده اند.

موتور پمپ كوشين

همانند موتور پمپ روبين –سوبارو ؛ كويشن نيز ساخت كشور ژاپن است و يكي ديگر از مرغوبترين و پر فروشترين نوع موتور پمپ هاي ژاپني در بازار ايران است. موتور پمپ كوشين نيز از دو نوع كوپله اصلي استفاده كرده است :

  1. كوپله نوع اول : هر دو موتور و پمپ از مارك كوشين است .
  2. كوپله نوع دوم : موتور از مارك هوندا و پمپ از مارك كوشين است .

موتور پمپ هوندا

كشور ژاپن در طراحي و ساخت انواع موتور هاي الكتريكي سر آمد كشورهاي آسيايي است و توانسته است بازار بزرگي ازكشور هاي جهان به ويژه قاره آسيا و آفريقا را در اختيار بگيرد . نوع ديگر از موتور مپ هاي ساخت ژاپن مارك معروف هوندا است كه همه اين مارك را با موتور سيكلت و خودرو مي شناسند . اما دنياي هوندا صنعتي هوندا براي خود بازار بزرگي دارد.

موتور پمپ هوندا نيز در دو نوع شاسي كوپله مي شود :

  1. كوپله نوع اول : موتور از مارك هوندا , پمپ كوشين
  2. كوپله نوع دوم : موتور هوندا و پمپ نيز از مارك هوندا است.

موتور پمپ طرح هوندا

اين نوع دستگاه در كشور چين و تحت ليسانس ژاپن توليد مي شود . تكنولوژي ساخت همان تكنولوژي ژاپني مي باشد. قيمت پايين اين دستگاه به همراه كيفيت هونداي ژاپن دليل مناسبي براي خريد آن در بين كشاورزان و مصرف كنندگان شده است.اگر دنبال موتور پمپ با قيمت مناسب و تكنولوژي ژاپني هستيد ؛ طرح هوندا مي تواند گزينه مناسبي براي شما باشد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۳۲:۱۱ توسط:مهدي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :