راهنماي عروسي راهنماي عروسي .

راهنماي عروسي

نكاتي كه در انتخاب لباس داماد بايد توجه كرد

نكاتي كه در انتخاب لباس داماد بايد توجه كرد

نكاتي كه در انتخاب لباس داماد بايد توجه كرد : همان طور كه مي دانيد پوشيدن لباس خوب و متناسب با تناسب اندام باعث آراسته ديدن شما در مهماني ها مي شود و همان قدر كه خانم ها براي انتخاب نوع لباس هايشان هميشه وسواس به خرج مي دهند. انتخاب لباس مناسب در بين همه افراد، چه مرد و چه زن از اهميت ويژه اي برخوردار است. از اين رو همه افراد سعي مي كنند لباسي متناسب با فرهنگ و آداب در مهماني ها و مجالس بر تن داشته باشند؛ و اين حساسيت در انتخاب لباس تنها مخصوص خانم ها نمي باشد؛ بلكه آقايان نيز هميشه به دنبال لباس هايي زيبا و برازنده خود هستند.

انتخاب لباس داماد

اوج و شدت اين حساسيت در انتخاب لباس ، در دوران خريد و انتخاب كت و شلوار دامادي بيشتر از بيشتر مي شود. لباس مناسب و مرسوم براي آقايان در روز عروسي كت و شلوار است معمولا اين كت شلوار كه مخصوص داماد است بايد در مهماني بين ساير مهمان ها از زيبايي و جذابيت خاصي برخوردار باشد چون كت شلوار دامادي است و اين كت و شلوار با مدل هاي خاصي طراحي مي شوند.

با پيدايش مدل هاي جديد امروزه معمولا در انتخاب لباس داماد همچون لباس عروس هم بايد يك سري نكات و ريزه كاري ها را توجه كرد.

داماد ها هم مثل عروس خانم ها مي خواهند كه در اين شب زيبا مثل شريك زندگي شان در مراسم عروسي عالي به نظر برسند؟ اينجا ما براي شما و داشتن انتخاب عالي پنج قانون را توصيه مي كنيم كه شما با رعايت اين ۵ نكته به عنوان يك داماد تمام عيار در مجلستان بدرخشيد و تمام چشم ها به شما خيره خواهد بود. پس توصيه ما به شما اين است كه اگر در انتخاب لباس مناسب دچار سردرگمي شديد راهكار هاي زير را دنبال كنيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر : مزون لباس عروس

لباس شما بايد مناسب محيط عروسي باشد

در انتخاب كت و شلوار براي داماد دقيقا به همان اندازه كه انتخاب لباس عروس اهميت ويژه اي دارد لباس داماد هم بايد با دقت و سليقه انتخاب شود؛ و از آن جايي كه كت و شلوار دامادي تنها لباس مهم در بين خريد آقاي داماد است اما بايد در انتخاب نوع آن دقت كافي را داشت. توجه داشته باشيد كه لباسي را كه شما مي پوشيد حتما بايد با محيطي كه در آن جا قرار خواهيد گرفت كاملا هماهنگ و مناسب باشد.

شما اگر تصميم گرفته ايد كه مراسم تان را در يك محيط خارجي و محيط باز بيرون برگزار كنيد براي اين نوع مكان شما رنگ كت شلوارتان را با عوامل بيروني هماهنگ كنيد اگر مراسمتان در باغ است شما براي جيب كتتان يك گل طبيعي سرخ بگذاريد يا عروس خانم تاج گلي از گل هاي با تركيب رنگ باغ را در سرش داشته باشد و مي توانيد لباس معمول تري بپوشيدو بجاي رنگ هاي تيره از كت و شلواري را رنگ روشن تن كنيد.

ولي اگر مراسم جشن شما در يك هتل يا تالار پذيرايي برگزار خواهد شد شما حتما بايد از لباسي با رنگ هاي تيره و رسمي در مراسم حاضر شويد و از آن جايي كه كت شلوار شما بايد خيلي مرتب باشد حتما قبل از مراسم كت و شلوارتان را براي رفع تمام چروك و چين خوردن به اتوشويي بدهيد تا در مراسم كت شلوارتان را با اتوي مناسب استفاده كنيد.

لباس شما با همسرتان همخواني داشته باشد

همان طور كه مي دانيد انتخاب لباس دامادي براي داماد از كت‌وشلوار گرفته تا كفش و كمربند برخلاف آنچه تصور مي كنيم كار راحت و چندان ساده اي هم نيست، خريد داماد و انتخاب كت شلوار او ريزه‌كاري‌ هاي خاص خودش را دارد. معمولا انتخاب رنگ كت‌ شلوار داماد يك انتخاب كاملا شخصي و سليقه اي است؛ اما ما اينجا نكاتي را براي شما بازگو مي كنيم كه شما با رعايت اين نكات كنار عروس تان در مجلس بدرخشيد اولين قانون در ميان انبوه قوانين خوش پوشي اين است كه بهتر است شما در انتخاب رنگ كت و شلوار تان از انتخاب رنگ‌هاي غير رسمي كاملا خودداري كنيد؛ و از آن جايي كه معمولا رسمي ترين رنگ و لاكچري ترين رنگ براي كت‌وشلوار دامادي رنگ مشكي رنگي با وقار كه هيچ زماني هم از مد نمي‌افتد.

پس شما اگر رنگ مشكي را براي كت‌وشلوار دامادي‌تان انتخاب كرده باشيد بدون شك كه بهترين رنگ براي پيراهن شما رنگ سفيد خواهد بود چون اين شيوه ي ست كردن لباس به صورتي است كه پيراهن داماد بايستي سفيد باشد تا با لباس عروس هماهنگي داشته باشد و اين تركيب رسمي‌ترين تركيب رنگي است كه شما مي‌توانيد براي لباس‌دامادي‌تان در نظر بگيريد، به خصوص هنگامي كه آن را با كراوات يا پاپيوني با همين رنگ ست كرده باشيد. رنگ مناسب پوست چهره شما نكته ديگري است كه نبايد فراموش كرد. پس ست كردن و نزديكي رنگ هاي لباس عروس و داماد به هم از جمله مهم ترين عوامل موثر بر برگزاري مراسمات و جشن هاي عروسي مي باشد كه هم از نظر عروس و داماد و هم از نظر ميهمانان داراي اهميت مي باشد.

نوع پوشش پذيري بدنتان را در نظر بگيريد

همان طور كه گفتيم كت‌و‌شلواري كه به عنوان كت‌وشلوار دامادي‌تان انتخاب مي‌كنيد، كاملا شخصي و سليقه اي است اما بايد در انتخاب آن دقت كنيد. لباس شما مي‌تواند هر مدلي كه دوست داريد باشد؛ دو دكمه، چهار دكمه، يقه كشيده و بلند يا… همه اين موارد در گرو تناسب و استايل شماست بنابراين اگر شما فرد قد بلندي هستيد و اندامي متناسب داريد به احتمال زياد در انتخاب لباس مناسب هيكل خودتان دچار مشكل جدي نخواهيد بود؛ اما اگر جز افراد كوتاه‌ قد هستيد شما بايد در انتخاب كت‌ و شلوار بيشتر دقت كنيد تا شلوار در ناحيه ساق پا دچار افتادگي نباشد؛ و اينكه لباسي كه مي خواهيد تن كنيد روي بدن شما چه مدلي بهتر جواب مي‌دهد.

اينجا منظور ما از بهتر جواب‌دادن يعني لباسي كه مي پوشيد قد شما را كشيده‌تر و سايزتان را جمع وجورتر كند. اندازه كت‌ و شلوار شما نبايد ذره‌اي بزرگ‌تر يا كوچك‌تر از سايز واقعي‌تان باشد چون مهم‌ترين مسئله انتخاب سايز و هم‌چنين از متناسب بودن سرشانه‌ها اطمينان داشته باشيد. از آن جايي كه به طور كلي عروس و داماد قلب تپنده ي يك مراسم و يا جشن عروسي هستند و نوع لباس پوشيدن و برخورد صميمي آنان با مهمان ها در طول مراسم بسيار مورد اهميت واقع شده است؛ و نبايد اين نكته اصلي را فراموش كنيد كه جشن عروسي شما اولين جايي است كه به عنوان زوج رسمي در ان شركت مي كنيد پس براي همين شما بايد حداكثر هم خواني را در لباس هايتان رعايت كنيد.

لباس ساقدوش ها را بر اساس ميل خودتان انتخاب كنيد

داشتن ساقدوش و انتخاب نوع تيپ و لباس آن ها كاملا بر عهده عروس و داماد است و وجود ساقدوش هاي داماد در تالار و باغ عروسي از نظر ظاهري به جشن، جلوه خاص و زيبايي را مي بخشد و معمولا از ملزومات خدمات عروسي به شمار مي رود صميمي ترين دوست هاي داماد مي توانند به عنوان ساقدوش باشند كه معمولا پسرهاي مجرد ساقدوش داماد مي شوند. ساقدوش ها معمولا هم قد داماد بوده و مثل داماد شيك و خوش لباس بايد باشند.

شما حتي وقت كافي براي ست كردن لباس هاي ساقدوش ها نداشته ايد پس به ياد داشته باشيد كه ست لباس ساقدوش داماد از مسائلي است كه كمتر به آن پرداخته مي شود ولي داراي اهميت خاص خودش است. براي مثال اگر داماد از كراوات استفاده مي كند ساقدوش ها هم بايد از كراوات استفاده كنند و اگر پاپيون مي زند، ساقدوش ها هم بايد پاپيون بزنند. در عروسي معمولا رنگ كروات يا پاپيون ساقدوش هاي داماد با رنگ پيراهن داماد هماهنگ انتخاب مي شود كه اين هماهنگي ها زيبايي خاصي را به وجود مي آورند.

گاهي هم ممكن است كه تعداد ساقدوش هاي داماد بيشتر از چهار نفر باشند اينجا مي توان خلاقيت به خرج داد و از ست هاي غير رسمي و مدرن يا خاص براي طراحي لباس آن ها بهره گرفت كه باز هم باعث جذابيت مي شود و طرفداران بي شماري دارد.

متفاوت باشيد

خب اين كاملا مشخص است كه براي رفتن به يك عروسي تمام مهمان ها بهترين تيپ را انتخاب مي كنند پس شك نكنيد كه همه كساني كه به مراسم شما دعوت هستند هم سعي مي كنندكه به نوعي بهترين لباس هاي خود را بپوشند، پس بدون شك اين براي شما كار را سخت تر خواهد كرد. شما به عنوان داماد در مراسم كنار همسرتان بايد از تمام مهمان ها زيباتر و و خوش تيپ تر باشيد و بايد تمام تلاشتان را بكنيد از سايرين متفاوت به نظر برسيد.

اگرشما ميخواهيد كه خوش‌لباسي خودتان را به حد عالي تري برسانيد و از هر نظر يك داماد خوش‌تيپ در كنار ملكه خودتان باشيد، نبايد به يك پيراهن معمولي فكر كنيد. پيراهن انتخابي شما بايد مخصوص باشد و قابل استفاده براي يك جفت دكمه سردست زيبا كه حتما آن را با سنجاق كراوات‌تان ست كرده‌ايد. انتخاب كت و شلوار متناسب با اندام خودتان، كفش مناسب، كراوات يا پاپيون مناسب، دستمال جيبي و خيلي موارد ديگر… تا شما از ساير مهمان ها بهتر خود نمايي كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۱۲:۳۲ توسط:مهدي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :